• "Çocukların, nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır."

  • "Çocuğa verilebilecek en güzel şey zamandır."

  • "Çocukta ruh ve beden eğitimi ve gelişimi beraber yürütülmelidir. " (İbni Sina)

  • "Anneler dua ettiklerinde çocuklarının çevresindeki zırhı görselerdi, duayı hiç bırakmazlardı" Hz.Muhammed

Copyright 2021 - Çocuk Eğitimi

Çocuklarda Kulak Deldirme

Küçük Çocuklarda Kulak Deldirme

Birçok ebeveyn çocuklarının kulaklarını deldirmek ister. Ayrıca, küçük çocuklar etraflarındaki diğer kulağı delik çocuklara uyum sağlamak isteyebilir. Çoğu durumda küçük çocukların kulakları delinebilir ve herhangi bir sorun yaşanmaz.

Bugün bebeklerin kulakları bile yaygın olarak deliniyor. Ancak, çocuğunuzun kulaklarını deldirmeyi düşünüyorsanız, birkaç detay hakkında düşünmek isteyebilirsiniz.

Küçük çocuklar genellikle delinmiş kulakları temizlemekte çok iyi değildir. Küçük bir çocuğun ebeveyni olarak, çocuğunuza altı ila sekiz hafta boyunca bölgeyi korumak için yardımcı olmanız gerekir.

Kulak delinmesi nedeniyle çoğu durumda ciddi ya da hayati tehilike taşıyan bir durum gelişmez. Ancak, sizin veya çocuğunuzun rahatsızlık hissetmesi, ya da bir enfeksiyon gelişmesi oldukça mümkündür.

Kulak Deldirme: Dikkate Almanız Gereken Güvenlik Konuları

Bugünkü kadın nüfusun yaklaşık % 80'inden fazlasının kulaklarının delinmiş olduğu tahmin edilmektedir.Buna ek olarak, erkek nüfusun da yaklaşık % 20'sinin bir ya da iki kulağı delinmiştir.

Bu işlem tamamen güvenli olduğu için bu kadar çok insanın yaptırdığını düşünüyor olabilirsiniz.Ancak, bu her zaman doğru değildir. Kulaklarınızı deldirmeden önce dikkate almanız gereken birkaç şey vardır.

Sonunda beş dakikalık bir işlem, bir acil servis ziyaretine dönüşebilir. Aşağıdaki özelliklere sahip insanlar kulaklarını deldirmeden önce iki kere düşünmeli.

Kan Hastalıkları Olanlar

Kan hastalıkları olanlar ya da kan sulandırıcılar alanlar kulaklarını deldirmeden önce iki kez düşünmeli. Normalde, kulak delme işlemi büyük miktarda kan kaybetmenize neden olmaz.

Ancak sık sık kanama yoluyla kan kaybediyorsanız ya da kanınız çok seyreltikse, açılan delikte aşırı kanama olabilir. Eğer bu grup içindeyseniz, bu işlemi yaptırmadan önce doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz ilacın tamamlanmasını beklemeniz ya da kanamayı durdurmak için özel bir ilaç almanız gerekebilir. Hangisinin en doğru olduğunu ancak doktorunuz söyleyebilir.

Bağışıklık Sistemi Risk Taşıyanlar

Pek çok hastalık ve durum bağışıklık sisteminizi riske sokabilir. Eğer bu grup içindeyseniz, vücudunuzun enfeksiyonlarla mücadele etmesi daha zordur.

Kulaklarını deldirdikten sonra enfeksiyon yaşayan çok fazla insan olduğu için, bazı önlemler almak zorundasınız.

Kulaklarınızın paslanmaz çelik küpe ile delinmesi gerekebilir. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için küpelerinizi her gün temizlemek çok önemli olacaktır.

Bu gruba dahil olanlar, delinen bölgenin günlük temizliği için özel bir solüsyon kullanmak isteyebilir. Enfeksiyon riskiniz daha yüksek olacaksa, bunu önlemek için bir önlem alarak kulaklarınızı deldirebilirsiniz.

 

Bir kulak Deldirme Macerası

f t g m