Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sitesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa Haberler-Duyurular-Kurslar Cerrah Ailenin İznini Almadan Küçük Bir Sürpriz Yaptı

Cerrah Ailenin İznini Almadan Küçük Bir Sürpriz Yaptı

PDF

Hastaneye gitmek çocuklar için bir hayli sıkıntılı olabiliyor. Doktorlar ve hemşireler, çocukların hastane korkusunu akıllarında bulundurarak hareket ediyorlar.

Dr. Travis Groth, Wisconsin’deki bir çocuk hastanesinde cerrahlık yapıyor. Operasyon geçiren çocukların ameliyat sonrası iyi hissetmeleri için ise harika bir çözüm bulmuş.

Dr. Groth, ameliyat ettiği çocukların oyuncaklarına da dikiş atıyor ve bandaj sarıyor. Böylelikle çocuklar ameliyattan uyandıklarında yalnız hissetmiyorlar.


En iyi çocuk doktorları, çocukları tedavi etmenin sadece hastalıklarını ve acılarını geçirmekten ibaret olmadıklarını bilip çocukların hastanede iyi hissetmeleri için ellerinden geleni yapanlardır.

 

Bazense de Dr. Groth, çocukların oyuncaklarının röntgenini çekip, röntgeni evlerine götürmelerine izin veriyor.

Hastaneye çocuğunu getiren annelerden biri Oğluma dikiş attırmak için hastaneye götürdük. Oğlum da odaya yanından ayırmadığı oyuncak maymunuyla girdi. Odadan çıktığında maymunda da dikiş olduğunu gördük. Çok teşekkürler Dr. Groth! Yaptığınız şeyi takdir ediyoruz!” dedi.

 

Dr. Groth’un çocukların daha iyi hissetmesi için görevinin ötesinde işler yapması gerçekten mükemmel! Dr. Groth’tan diğer çocuk doktorlarının da haberdar olması gerekli. Belki ondan esinlenip benzer sürprizler yaparlar. Paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: http://tr.newsner.com