Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sitesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa Haberler-Duyurular-Kurslar Bebek ve Çocuk Yüzme Dersleri

Bebek ve Çocuk Yüzme Dersleri

Yazdır

Aquababies in temel amacı bebeğinizin suyun içinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerinin suda gelişmesini sağlamaktır. Böylece çocuğunuzun okul öncesi yüzme becerileri ve güvenlik eğitiminin tabanı oluşturulacaktır. Bu program ebeveynlerin de temel yüzme eğitimini öğrenerek, çocuklarıyla birlikte pekiştirme fırsatını vermektedir.

Dersler oyunlar ve şarkılar eşliğinde sunularak çocuğunuzun suyu sevmesini sağlayacaktır. Bebekler doğuştan su altında nefeslerini tutma reflekslerine sahiptirler. Bu dersteki teknikler ile çocukların bilinçli nefeslerini tutmalarını, kendi başlarına kenara çıkmalarını ve sırt üstünde yatabilmelerini öğretiyor.

Çocukların karada kullanamadıkları kasları suda kullanmalarıyla rahatça hareket etmelerini sağlayarak kendilerine güvenleri artacaktır ve kısa zamanda yüzme becerilerine sahip olacaklardır.


Yüzmenin gelişimdeki yararları


Motor gelişimi ve tüm kasları kuvvetlendirir.
Denge ve Koordinasyonu geliştirir.
Ebeveyn ile bebek bağını güçlendirir.
Akciğerlerin gelişimini arttırır.
Kalp ve dolaşım sisteminin harekete geçirir.
Sinir sistemini rahatlatır.
Psikolojik ve Sosyal gelişimini destekler.
Bağımsızlığı ve özgüveni arttırır.
Yeme, gaz ve uyku sorunlarını düzene sokar.

Su görünmez bir yardımcı. Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyenlere kıyasla birçok beceriyi daha erken kazandıkları gözlemlenmiştir.  Bu dersler zeka, denge, koordinasyon, algısal yetenekleri arttırıcı potansiyele sahip olduğu gibi, çocuğun sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimini de sağlar.

Bu eğitim çocuğun karada yapamadıklarını suda yapma hürriyetini verir. Tüm insanların hatta otistik veya özel ihtiyacı olan çocukların pozitif ve huzurlu bir ortamda kendilerini geliştirmeleri için harika bir fırsattır.

Bebek yüzme eğitmenlerinin sertifikalı olduğundan emin olunuz. Risk almayınız.

 


Adres: Şehit Kubilay Sokak No: 20 Narlıdere / İZMİR
Telefon: +90 0 536 255 53 57
E-Posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir